8. března 2018

Antistresové omalovánky

Antistresové omalovánky se v poslední době staly naprostým fenoménem a téměř každý je někdy vyzkoušel, nebo o nich alespoň slyšel. I já jsem byla hodně zvědavá na to, jaké to je, chvíli si jen tak malovat a relaxovat. Dlouho jsem plánovala, že je vyzkouším a teď jsem získala úžasnou příležitost, které jsem musela využít. Nedávno jsem navázala novou spolupráci s Gradou a když jsem při procházení jejich stránek zjistila, že mají ten největší výběr, jaký jsem kde viděla, rozhodla jsem se, je o omalovánky poprosit a napsat vám o nich. 

Pokud vůbec nevíte, o co jde, tak antistresové omalovánky, jsou něco jako omalovánky pro dospělé, které mají hlavně umožnit klid a relaxaci. Při malovaní se člověk zaměří na přesné vykreslení jednotlivých linií a tím se odreaguje a zbaví stresu. V dnešní celkem uspěchané době spousta lidí neumí odpočívat, ale díky malování se dokáží zaměřit pouze na tu jednu věc a soustředit se.

Mne se vybarvování hodně zalíbilo a rozhodně bych vám to doporučila. Nejčastěji maluju večer, když mám hotové všechny svoje povinnosti a pustím si k tomu svoje oblíbené písničky. Opravdu si u toho odpočinu, baví mě to a celkově jsem klidnější. Zjistila jsem, že spousta lidí vybarvuje i u přednášek nebo poslouchání audioknih, protože se mozek údajně dokáže lépe soustředit. Tahle metoda mi moc nevyhovuje, ale každý to máme jinak. 

Po vyzkoušení antistresových omalovánek o nich můžu určitě říct, že během malování se po celém dni zklidníte, zrelaxujete a pročistíte si myšlenky. Celkově jsem z nich hodně nadšená a do budoucna chci vyzkoušet jiné vzory.

Velká výhoda je, že můžete malovat, i když vůbec neumíte kreslit. Já jsem naprostý antitalent na kreslení, takže to musím potvrdit. Jediné, co je potřeba, je soustředit se a snažit se být kreativní. Důležité je, aby se výsledky líbili vám a dařilo se vám relaxovat, nikdo nehodnotí vaše díla.

Nejlepší je, že na stránkách Grady je neuvěřitelný výběr všemožných námětů. Oceán, džungle, Vánoce, květiny, města a spousta dalších. Hodně velký úspěch měli i antistresové omalovánky ke knížce a seriálu Hra o trůny.  Určitě se podívejte na ten výběr, protože jich tam je tolik nádherných, že každého něco zaujme a jak říkám, určitě stojí to za to.

Já jsem si vybrala jedny z edice od Anastasie Cartis a to Kouzelné bytosti. Jsou neuvěřitelně nádherné a opravdu kouzelné. Protože se jedná o malou tenkou knížečku, můžu si jí vzít kamkoliv sebou. Druhé omalovánky jsem si vybrala právě ty ke Hře o trůny, které jsou naprosto ohromné. Jsou opravdu obrovské na hodně pevném papíře a hlavně je u každého obrázku i citát z knihy! Doporučuji je vám oboje všemi deseti! Moc děkuji, že mi Grada omalovánky poslala, protože jsem se jen díky Gradě zrelaxovala a uklidnila. :)

6 komentářů:

 1. Antistresové omalovánky mám ráda, vždycky se u nich uklidním. :) A ty tvoje vypadají vážně pěkně. :) Užij si omalovávání.

  OdpovědětVymazat
 2. Já antistresové omalovánky taky ráda vybarvuji, jsou skvělým pomocníkem při stresu :).

  OdpovědětVymazat
 3. S antistresovými omalovánky nemám žádné zkušenosti, ale maluji a kreslím ráda, takže je rozhodně nezavrhuji, jen jsem doposud neměla příležitost nějaké vyzkoušet.
  Ty omalovánky Hry o trůny mě lákají už delší dobu, narazila jsem na ně před několika týdny a pořád mám v hlavě takového malého červíka, který mně nahlodává a nutí mě se v myšlenkách k omalovánkám vracet :D
  Myslím, že nakonec podlehnu a skončí u mě na stole :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud podlehneš rozhodně to bude stát za to! :)

   Vymazat

Budu moc ráda, když mi napíšeš nějaký komentář :)