18. srpna 2017

Náš čtecí koutek

Ahoj Knihomolové,

nedávno jsem dostala možnost vytvořit si vysněný čtecí koutek jen podle svých snů a představ. S nadšením jsem se do vymýšlení pustila, ale ne úplně sama. Tentokrát jsem si na pomoc zavolala svojí mladší sestřičku, je jí sedm let a lásku ke knížkám má určitě po mně. Můj vysněný čtecí koutek bude mít na rozdíl od ostatních jedno křeslo navíc, a to pro mojí ségru. Proto jsme se dnes rozhodly vymyslet si a představit Vám NÁŠ ČTECÍ KOUTEK.

Náš čtecí koutek budeme sestavovat pomocí webu Biano.cz, který usnadňuje vyhledávání nábytku a bytových doplňků, také své návštěvníky inspiruje k vybavení domácnosti. Spolupracuje s 500 českými obchody, které dohromady nabízí už přes 1 milion produktů. Což je obrovský výběr, jsme zvědavé, co za kousky objevíme, tak jdeme na to!

Vytvořily jsme si svůj čtecí koutek takto:


Do čtecího koutku samozřejmě patří pohodlné křesílko. Tohle křeslo s velmi originálním a hodně barevným vzorem nás obě dvě zaujalo na první pohled. Shodly jsme se, že dvě stejné křesílka budou vypadat dokonale a s tímto vzorem udělají čtecí koutek veselejší. Jsem si jistá, že by se nám v křesílkách skvěle četlo.


 • Vybraly jsme si nádhernou obrovskou knihovnu s  elegantním žebříkem. Díky němu se lehce dostaneme ke všem knížkám, včetně těch, které budou úplně nahoře. Celkově se mi design knihovny se žebříkem hodně líbí.  Do této knihovny by se nám oběma vešly všechny knihy, které máme a už nikdy by nebyly problémy s nedostatkem místa.
Sestavování našeho čtecího koutku jsem si ohromně užila, protože se ségrou to byla opravdu zábava. My doma žádný čtecí koutek nemáme, ale brzy to budeme muset změnit, protože se nám ten nápad hodně zalíbil. Ségru zaujal natolik, že už přemlouvá rodiče. :D Je moc fajn představovat si a vytvářet své vysněné místečko. Na Biano.cz se hledalo opravdu skvěle, protože mají pěkné a přehledné stránky se spoustou nádherných věcí. Jsem ráda, že jsem u vybírání měla pomocníka, protože jsem opravdu nerozhodný člověk a na webu se mi líbilo skoro všechno. Ségra je naopak hodně kritická a při rozhodování měla hned jasno.

Rady a tipy na čtecí koutek od ségry:

Co všechno musí být v každém čtecím koutku?
"Tak určitě lampička, aby sis nezkazila oči, když čteš hodně dlouho. Potom křesílka a malý stoleček na tu lampičku. A velikánská knihovna s mega moc knížkama."
Jak se pozná dokonalá knihovna?
"Musí být fakticky moc veliká, aby se tam vešlo co nejvíce knížek. Všechny tvoje, moje a taky aby bylo pořád místo na další. Na nové. Nejlepší jsou dřevěné knihovny až ke stropu!"
A jak se pozná dokonalé křeslo?
"Je pevné. Barevné. Měkoučké a pohodlné s tím chlupatým povlakem."

Doufám, že její rady Vám aspoň trošičku pomůžou v případném nákupu knihovny a křesla. :D Ségra tu svou dokonalou představu ještě nakreslila, aby jste to prý lépe pochopili. Myslím, že se jí obrázek docela povedl, kdyby jsme svůj čtecí koutek jednou měly, určitě by nám tam dělal výzdobu.


Ve spolupráci s Martinusem jsme ještě dostaly za úkol vybrat nejlepší knížku všech dob. Ségra si vybrala knížku Ledové království. Na otázku proč zrovna  tato knížka zvítězila řekla: "Protože to je moje nejmilejší knížka, má moc hezkých obrázků, které si prohlížím a dostala jsem jí od tebe k svátku. Ledové království je moje nejmilejší pohádka ...  a chci být jako Anna!" Já jsem po opravdu krátkém uvažování vybrala knihu Illuminae, kterou jsem nedávno dočetla.  Je to nejepičtější kniha jakou jsem kdy držela v ruce. Její příběh a celkové zpracování jsou naprosto geniální. Hlavní postavy jsem si naprosto zamilovala a příběh mě tak vtáhnul, že jsem nemohla přestat číst.

Nakonec bych Vám ráda představila svůj Prázdninový Wishlist, který jsem si vytvořila na stránkách Martinusu :) Jednou z knížek, kterou tam uvidíte je například pokračování epické knížky Illuminae!

Tohle už  je pro tento článek opravdu všechno. Doufám, že jsme Vás trošku inspirovaly nebo pobavily. :) My jsem si to vážně hodně užily!

ČLÁNEK O MÉM VLASTNÍM ČTECÍM KOUTKU

12 komentářů:

 1. Anonymní18 srpna

  Moc pěkný článek i čtecí koutek. Tam by se to krásně četlo :) Ségra vypadá roztomile a obrázek se jí povedl :D Originální zpracování!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme, jsem ráda, že můj nápad zaujal! A ségra moc děkuje za pochvalu. :)

   Vymazat
 2. To křeslo musím mít! :D Jinak článek se povedl, už jsem si čtecích koutků přečetla hodně a přestávalo mě to bavit, ale tenhle je zase jiný a originální. Ségra pobavila!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkujeme! Křeslo je opravdu dokonalé taky bych ho hnedka brala :D A ségra moc děkuje, je ráda, že tě trošku pobavila.

   Vymazat
 3. Beru to křeslo! To se mi naprosto hodí do mé čtecí pracovny!! Juuu!

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezké, hlavně tipy od ségry :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Jsem ráda, že se náš nápad zalíbil. :)

   Vymazat
 5. Já chci tu knihovnu!! :-D Vždycky jsem snila o obří knihovně, kde je potřeba mít žebřík, jak v nějakém filmu :-) Křeslo se mi taky hodně líbí :-) A ségra je boží, to je fajn mít takovou čtecí parťačku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to ti přeji, aby se ti sen o knihovně splnil! A děkuji, jsem ráda, že ségru mám, je to taková nejlepší kámoška :)

   Vymazat
 6. Skvělý koutek! To křeslo je naprosto parádní, dost by se mi hodilo :) Je skvělý, že máš v sestřičce takovou oporu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Ségra je prostě můj největší parťák!

   Vymazat

Budu moc ráda, když mi napíšeš nějaký komentář :)